Dziwnów – Rejsy wycieczkowe

W Dziwnowie, na marinie odbywają się w sezonie letnim regularne rejsy wycieczkowe po Bałtyku , Zalewie Szczecińskim oraz do Kamienia Pomorskiego. Do dyspozycji są trzy statki wycieczkowe. Korsarz i Róża Weneda wypływają w morze, a Victoria płynie przez Zalew Kamieński do Kamienia Pomorskiego. W sezonie jednostki pływają codziennie. Szczególnie atrakcyjny jest wieczorny rejs, w trakcie którego można podziwiać zachód słońca. Lubiącym możne wrażenia proponujemy rejsy w morze superszybką łodzią RIB – adrenalina i moc wrażeń gwarantowane

Woliński Park Narodowy

Woliński Park Narodowy – najpiękniejszy fragment polskiego wybrzeża. To pierwszy morski park w Polsce, z pięknymi wysokimi klifami, bukowymi lasami, i bogactwem flory i fauny. Największym uznaniem wśród turystów cieszy się Zagroda Pokazowa Żubrów, której mieszkańcami oprócz żubrów są jelenie, sarny, dziki i orły bieliki. Warto zwiedzić punkty widokowe na teranie Parku, z których rozciąga się wspaniała panorama na polskie, ale również niemieckie wybrzeże. Najwyższe z nich Góra Gosań oraz Kawcza Góra. Na szlakach nie brakuje również malowniczych jezior, wśród których najbardziej znane jest Jezioro Turkusowe koło Wapnicy.

Bałtycki Park Dinozaurów

W odległości zaledwie 2 km od Dziwnówku znajduje się park dinozaurów, który jest doskonałym miejsce rozrywki dla dzieci, ale również bogatym źródłem wiedzy. Do zamierzchłej przeszłości przenoszą Gości również skamieniałości i eksponaty mineralogiczne.

Na terenie parku znajduje się również Park Safari, który zamieszkują kangury, lamy, daniele, kuce, alpaki i wiele innych zwierząt.

Ponadto dmuchane zjeżdżalnie, quady, dwa parki linowe, kolejka torowa, plac zabaw z przeszkodami oraz bungee.

Trasy rowerowe

Miłośnikom rowerów polecamy wspaniałe trasy rowerowe przecinające cały region od Świnoujścia po Kołobrzeg. Jedną z najbardziej popularnych jest trasa rowerowa biegnąca od Dziwnówka do Unina. Po drodze mijamy sady, pola, łąki i wsie leżące na zachodnim brzegu cieśniny pięknie wkomponowanej w krajobraz. Drugą z popularnych tras rowerowych jest wiodąca z Dziwnówka do Kamienia Pomorskiego lub do Rewala

Zabytkowy Kamień Pomorski

Chlubą miasta jest świetnie zachowany, średniowieczny układ urbanistyczny z pozostałościami murów miejskich i XIV-wieczną Bramą Wolińską a w nim wspaniały zabytek czyli późnoromańska-wczesnogotycka katedra św. Jana Chrzciciela. To najstarszy zabytek architektury sakralnej na Pomorzu Zachodnim.

Magnesem miasta jest także znajdujące się w jego północno-wschodniej części stanowisko archeologiczne ze śladami grodziska funkcjonującego od XI do XIII w.

Przez cały sezon w Kamieniu Pomorskim odbywają się koncerty organowe w ramach trwającego tam Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Ruiny kościoła w Trzęsaczu

14 km na północny zachód od Dziwnowa leży Trzęsacz z pozostałościami dawnego kościoła zbudowanego na przełomie XIV i XV wieku a właściwie fragmentem jego południowej ściany, zbudowanego na przełomie XIV/XV wieku. Kościół wybudowano około . 2 km od linii brzegowej, a w 1750 odległość od morza wynosiła tylko 58 metrów.

W 1868 roku odległość do klifu wynosiła tylko 1 m, w kościele nadal odbywały się nabożeństwa – ostatnie miało miejsce 2 marca 1874 roku . Ze względów bezpieczeństwa świątynię zamknięto. Wyposażenie przewieziono do katedry w Kamieniu Pomorskim , część trafiła do zabytkowego ko scioła w Rewalu, a część do muzeum w Szczecinie i Berlinie.

Istnieje wiele legend związanych z ruinami kościoła. Najpopularniejszą z nich jest historia rozdzielonych kochanków, z których po śmierci jedno przybywa w postaci fal morskich by połączyć się z drugim pochowanym na cmentarzu przy kościele.

Pola golfowe

W położonym 14 km od Dziwnówka w miejscowości Kołczewo znajduje się pole golfowe. Osobom, którym podoba się kojarzona z grą w golfa etykieta oraz ekskluzywna otoczka tego sportu, a także ci, którzy grają zawodowo, mogą wybrać się na pole elitarnego Amber Baltic Golf Club. Jest to rozległe pole obejmujące obszar 66 ha, na którym mieści się pole golfowe klasy mistrzowskiej „Amber”

Międzyzdroje

Będąc na wyspie Wolin nikt raczej nie ominie Międzyzdrojów, najbardziej znanego kurortu Pomorza Zachodniego. Plaża jest tu bardzo szeroka, ale w sezonie mimo wszystko zatłoczona. Na szczęście w miasteczku jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia włączając w to 300-metrowe molo, Promenadę Gwiazd czy Muzeum Figur Woskowych. Okolice zaś pełne są wspaniałych tras spacerowych, przede wszystkim tych, które przebiegają przez otulający miejscowość od wschodu i południa Woliński Park Narodowy.

Świnoujście

Tylko 49 km dzieli Dziwnówek od położonego na północno-zachodnim skraju Polski Świnoujścia, którego atutem jest nietuzinkowe usytuowanie na 44 wyspach, tuż przy granicy z Niemcami. Pośród najciekawszych miejsc w Świnoujściu królują : Twierdza Świnoujście współtworzona przez trzy forty usytuowane na wyspie Wolin i Uznam, wpuszczone daleko w morze falochrony, najwyższa nad Bałtykiem latarnia morska oraz rezerwat „Karsiborska Kępa” Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków na wyspie Karsibór a także rezerwat przyrody „Karsiborskie Paprocie” znajdujący się w Świdnym Lesie.